You might also like
Metoda ta daje dokładnie taki sam efekt jak środki chemiczne, które można kupić w sklepach, lecz w przeciwieństwie do nich nie szkodzi ani naturze, ani Tobie!
By przygotować mój preparat, na początku ugotuj 70 g tytoniu w 1,5 litra wody – powinno to trwać około jednej godziny. Następnie należy wywar odcedzić, a później rozcieńczyć z wodą, zachowując proporcję 1:1. Takim roztworem spryskaj rośliny. Działa on nie tylko na mszyce, ale sprawdzi się również w walce z larwami gąsienic żywiących się się mszycami oraz w walce z meszkami – te można spotkać na pomidorach.
Pani Milena stosuje ten roztwór do pryskania warzyw, drzew owocowych. Używać go można także w stosunku do róż i innych roślin ogrodowych.
Musztarda w sprayu: W wiadrze z wodą należy rozpuścić 200 g proszku musztardowego – gorczycy.
Skórka z pomarańczy: Z pomarańczy obrać skórkę – powinno jej być jeden kilogram – i zalać ją 10 litrami wody, odstawić na co najmniej trzy dni.
Szałwia: 300 g korzenia szałwii należy drobno posiekać, następnie zalać ją 10 litrami wody, odstawić na trzy godziny.
Rumianek: Suszony rumianek (jego kwiaty, liście i łodygi) w ilości jednego kilograma zalać 10 litrami ciepłej wody, po czym odstawić na dwanaście godzin.
Amoniak: W 10 litrach wody rozpuścić jedną łyżkę stołową amoniaku.
Soda oczyszczona: W litrze wody rozpuścić jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej, następnie dodać 40 g startego szarego mydła.
Popiół drzewny: 200-300 g zalać 5 litrami wrzącej wody, ostudzić, po czym dodać 20 g startego mydła.
Ekstrakt z czosnku: By uzyskać jeden litr roztworu, należy posiekać lub zetrzeć 25 ząbków czosnków, a następnie zalać je jednym litrem wrzącej wody. Roztwór pozostawić na 10-15 minut, odcedzić, użyć na wybrane rośliny.
Comments are closed.