You might also like
Sposób drugi:
Sposób z wycinaniem butelki jest ryzykowny, bo możemy nie tak przeciąć butelkę albo coś innego, psującego pierwszy sposób może się wydarzyć.
Żeby nie bawić się w takie ceregiele (chyba że ktoś chce, nie mówię, że to zły pomysł) można wyhodować szczypiorek w zwykłym worku.
Czynności nie różnią się tak bardzo od pierwszej metody hodowli cebulek. Warto zaopatrzyć się w plastikowy pojemnik, lub ceramiczny talerz, ponieważ istnieje ryzyko rozerwania torby.
Żeby przyśpieszyć proces rośnięcia cebuli, można zanurzyć ją w ciepłej wodzie na dwa dni. Wodę trzeba zmieniać rano i wieczorem, ze względu na temperaturę oraz jej czystość.
Wtedy cebulka powinna urosnąć nawet 10 dni wcześniej!
Po procesie namaczania cebuli, osusz jej łuskę, najlepiej serwetką. Następnie trzeba umieścić cebulki blisko siebie w plastikowej torbie z warstwą grubego wypełniacza o grubości co najmniej 2 cm.
Po całym wydarzeniu napompuj torbę z cebulkami i zawiąż ją i na trzy dni włóż ją do chłodnego i ciemnego pomieszczenia. Gdy minie trzy dni mini szklarnia ląduje na parapecie gdzie dotyka je mocne światło (naturalne).
Nie trzeba podlewać ani w ogóle dotykać woreczka. Nie wolno rozwiązywać torby, dopóki szczypiorek nie będzie dotykał szczytu worka. Po otwarciu worka warto się upewnić, czy wypełniacz nie wysycha.
Gdy zastosujesz te proste metody hodowli szczypiorku, wyhodujesz szczypiorek nie tylko zimą, ale i przez cały rok.
Taka uprawa nie wymaga dużych umiejętności. Hodowla na parapecie niekoniecznie musi się wiązać ze zgnilizną i nadmiarem wilgoci.
Wybieraj swoją ulubioną metodę i ciesz się niesamowitym smakiem domowego szczypiorku!
Comments are closed.